Dovolená na ostrově Limnos

Limnos nebo Lemnos

Řecký ostrov Limnos (někdy též psán jako Lemnos) se nachází v severní oblasti Egejského moře. Je součástí prefektury Lesbos a od ostrova Lesbos leží asi 70 kilometrů severozápadním směrem. Celková rozloha Limnu činí necelých 500 kilometrů čtverečních.

Myrina

Hlavní město ostrova Limnos nese jméno Myrina a leží na jeho západním pobřeží. Dovolená přímo v Myrině nebo v její blízkosti určitě potěší milovníky historie a antických či středověkých památek. K vidění jsou zde totiž zbytky mohutného benátského opevnění, které má svůj původ už v dávných dobách starověku.

limnos-1

Příznivé podnebí

Limnos se nachází asi 50 kilometrů východně od Athosu, nejsevernějšího výběžku trojzubce poloostrova Chalkidiki. Za jasného počasí, které zde panuje celou letní sezónu, je z ostrova dobrý výhled na svatou horu Athos právě na Chalkidiki. Opačným směrem pak lze často dohlédnout až na tureckou pevninu. Díky své poloze, která je na úrovni například populárního středomořského ostrova Mallorca, panuje na ostrově velmi příjemné a teplé klima. A především v letních měsících, kdy se na Limnu vyskytuje jen minimum srážek, si zde jeho návštěvníci mohou o své letní dovolené užít dosytosti horkého řeckého slunce.

Všudypřítomný klid

Přestože se Limnos může pyšnit velmi pestrým a členitým pobřežím, bohatým na nejrůznější zátoky a zálivy, a také nádherné a čisté písčité pláže, není turisticky tak využíván, jako některé sousední ostrovy. Z tohoto důvodu je ideálním místem pro strávení klidné a ničím nerušené odpočinkové dovolené.

Nedotčená příroda

Při svých procházkách po ostrově si tady turisté mohou naplno vychutnat původní ostrovní atmosféru a nedotčenou přírodu. Členité pobřeží se táhne v délce přesahující 250 kilometrů. Je tvořeno především zálivy, zátokami, celou řadou romantických pláží a skalisky. Ta se nad mořskou hladinu zvedají především v severozápadní části ostrova Limnos. Na severozápadě také nalézá nejvyšší hora Limnu Skopia či vrcholek Viglia.

limnos-2

Pláže

Pláže na Limnu bývají mnohými znalci Středomoří označovány za jedny z nejhezčích z celého regionu Egejského moře. Voda je tady průzračně modrá a čistá. Spoustu turistů, kteří zvolili pro svou dovolenou ostrov Limnos, vybízí křišťálově čisté vody podél pobřeží k potápění nebo šnorchlování. Velké popularitě mezi turisty se těší pláž Plati. Ta se se nachází asi 2 kilometry od hlavního města v jihozápadním cípu ostrova. Je dlouhá téměř 3/4 kilometru a návštěvníci tu mají k dispozici nejrůznější bary a taverny pro občerstvení.

K dalším oblíbeným plážím Limnu patří například Riha Nera nebo Myrina. Na nich si mohou návštěvníci vyzkoušet širokou nabídku nejrůznějších vodních sportů anebo ochutnat lahodné rybí speciality v místních tavernách. Velmi zajímavou je pláž Kokkina. Ta nese název podle červeného písku, který se tu nachází. K procházkám pak turisty na dovolené na ostrově Limnos láká pláž Makris Gialos, jež se táhne podél pobřeží na vzdálenost několika kilometrů.

Podobné příspěvky